chate basla duygu sohbet giriş

Zurna Sohbet

Selam Arkadaşlar Zurna Sohbet Hakkında Ufak bi Araştırma Yaptık

Zurna evet hep merak etmişimdir neden zurna diye sevdiğim bir abinin anlattığına göre yabancı serverlarda sohbet eden Türklerin takıldığı yerlerde kavgalar çıktığında kavgayı çözmek için tüm kanallar Zurna kanalına girerlermiş o yandan bu yana zurna kanalı Türkiye’nin en popüler sohbet kanalı olmaya devam ediyor.

Dalned gibi bir çok büyük sunucuların hepsi türk insanını ağırlardı. Sene 1996 civarlarında bütün IRC kullanıcıları sohbet etmek için interneti kullanırdı. Genellikle hep yabancı sunucuları görebilirdik. Bütün türkleri Zurna kanalında bulabilirdiniz.

Yönetimlerle bir kapışma sonrası neredeyse bütün türkler bu yabancı sunucuları bıraktı. Bir kaç arkadaş birleşip ilk önce Zurna Sohbet olarak bildiğimiz sunucuyu kurdu. Zamanla bütün türkler buraya akın etmeye başladı. Doldu taştı derken gerçekten 3.000 kişilik bir sunucu haline geldi. Hızla büyüdü ve başarılı işlere imza attı.

IRCHelp departmanları arasında Türkiye’nin en kaliteli Help ekibi hep Zurna Chat ailesinden çıktı. Bir çok help geçmişi olan saygıdeğer HelpFounderler oldu. Hepsinin kurduğu ekiplere diğer sunucunun görevlileri gıpta ile baktı. Her zaman en profesyonel olmaları işinin ehli kişilere ulaşmaları sayesinde oldu. Çünkü ilk zamandan beri bütün türk IRC kullanıcılarının gözü zurna da idi. Herkes satın almak istedi. Çok el değiştirdi. Başta ki kurucu insanlar sağlam paralar kazandı. Ama artık devri kapandı.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir