chate basla duygu sohbet giriş

Zehir oldular

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Güllük Beldesi’nde bulunan arıtma tesisinde yaşanan metan gazı faciasında ölen 7 işçiden 5’i toprağa verildi. Özel bir şirkete ait arıtma tesisindeki elektrik arızasına müdahale etmek isteyen işçiler, metan gazından zehirlendi. Korkunç olayda, Mustafa Yüksel Kum (46), Özcan Özkan (51), Fikret Özdemir (37), Hasan Özgür (43), Mevlüt Özbakır (48), Serkan Miral (27) ve Mustafa Öztürk (39) hayatını kaybetti. Kurbanlardan 5 işçi için Güllük Stadı’nda cenaze töreni düzenlendi. Cenazelerin araçtan indirilişi esnasında işçilerin yakınları baygınlık geçirdi.

İŞÇİLERE SON GÖREV
Vatandaşlara statta hazır bekletilen ambulanslarda müdahale edildi. İşçilerden Miral, Kum, Özgür, Özdemir ve Özbakır toprağa verildi. Zehir kurbanlarından Tesis Müdürü Mustafa Öztürk’ün cenazesi İstanbul’a, Özcan Özkan’ın cenazesi ise memleketi Konya’ya gönderildi.

SAVCILIK EL KOYDU
Savcılık faciayla ilgili soruşturma başlattı. Etrafa koku yayılmaması için tesisteki havalandırma bacalarının kapatıldığı iddiaları araştırılmaya başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise 2 müfettiş görevlendirdi

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir