chate basla duygu sohbet giriş

TFF’ye sürpriz isim

Demirören, İstinye’deki TFF binasına gelerek resmen başkanlığa aday oldu. Beşiktaş Kulübü Başkanı, TFF binasından çıkışta şu açıklamayı yaptı: “TFF Başkanlığı için başvuru yapan 19 adaydan biriyim. Sorunları en iyi şekilde çözmek için yola çıktık. Biz herkesin desteği ile bir araya gelmek istiyoruz. Genel Kurul bizi takdir ederse yine hep beraber mücadelemiz olacak. Beşiktaş’tan ayrılmak da kolay değil. Beşiktaş Genel Kurulu kendi başkanını seçecektir.

Yıldırım Demirören’in TFF Başkanı seçilememesi durumunda Beşiktaş Kulübü Başkanlığına devam edeceği öğrenildi.

DÜREN: BİZ BAŞKANIMIZI DESTEKLİYORUZ

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, kulüp başkanı Yıldırım Demirören’in TFF başkanlığına aday olduğunu söyledi. Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Düren, Yıldırım’ın TFF başkanı olması halinde, yönetim kurulu olarak her zaman yanında olacaklarını belirterek, “Bu açıklamadan sonra yürüyecek olan bir süreç var. Başkanımızın adaylığının seçildiği takdirde Beşiktaş Başkanlığından da istifa edeceğinin taahhütünü vermiş olacaktır. İlerleyen günlerde olaganüstü seçimli genel kurul için bir karar alacağız. Ondan sonraki günlerde de kulübümüzün bu konudaki tüzüğüne bağlı olarak yürütülmesi gereken meseleleri var. Bunların hepsini paylaşırız. Türk futbolu adına hayırlı olsun. Biz başkanımızı destekliyoruz. TFF başkanı olursa, yönetim kurulu olarak sonuna kadar başkanımızın yanındayız” dedi. Mete Düren ayrıca, “Takımlarımızın bu olağanüstü durumdan etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Bu arada kulübün basın sözcüsü Düren, “Olağanüstü kongre kararı alındıktan sonra yönetim kurulu görevine devam edecek, Divan Kurulu’nun seçim ile ilgili görevleri var” ifadelerini kullandı. Öte yandan Düren, “Demirören’in TFF Başkanı olması, Beşiktaş’tan kopması anlamına gelmiyor” şeklinde konuştu.

KARADENİZ: TFF BAŞKANI OLAMAZSA GERİ DÖNEBİLİR

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olan Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören’in istifa etmesi halinde, tüzüğe göre yönetim kurulunun düşeceğini ve olağanüstü genel kurula kadar da kulübün yönetimini Divan Kurulu’nun yürütmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren’in bugün düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü genel kurula kadar yönetim kurulunun görevine devam edeceğini belirttiğinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu: “Tüzüğümüzde böyle bir şey yok. Başkan Yıldırım Demirören’in TFF başkanı seçilmesi ve istifa etmesi durumunda, Beşiktaş Kulübü Tüzüğü’nün 27. maddesi gereğince yönetim kurulu düşer ve kulübün yönetimini olağanüstü genel kurula kadar Divan Kurulu yürütür. Divan Kurulu, mali ve idari konulara el koyar ve seçime kadar da yönetimi devam ettirir. Şu an bir hukuksuzluk yapılıyor. Tüzüğümüzde her şey açıktır.”
Yıldırım Demirören’in TFF’de başkan seçilememesi durumunda görevine dönüp dönemeyeceği sorusuna Karadeniz, “Kazanamazsa, isterse dönebilir” yanıtını verdi.

Karadeniz, Yıldırım Demirören’in TFF başkan adaylığını da desteklediğini ifade ederek, “Sporun içinden gelen bir başkandır, dolayısıyla bu işi en iyi yapacaklardan biridir. Başkan adaylığını destekliyorum” dedi.

Futbol takımının, bu hafta Braga ile UEFA Avrupa Ligi maçı oynayacağı, ardından da Galatasaray derbisine çıkacağının hatırlatılıp, yaşanan bu sürecin takımı nasıl etkileyeceği sorusuna ise Karadeniz, “İdari iş başkadır, futbol işi başkadır. Bu durumun takımı çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Müesseseler şahıslara bağlı değildir” cevabını verdi.

ATA AKSU DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Futbol Federasyonu başkanlığı için aday olanlar arasına Ata Aksu da eklendi. Daha önceki dönemlerde federasyonda çeşitli görevler alan Ata Aksu şu açıklamayı yaptı: “Türk futbolunun içinde bulunduğu zorlu süreçte yaşanan tüm olumsuzluklar maalesef futbolumuzda derin yaralar açmıştır. Bu süreçte üzülerek ifade etmek isterim ki; bazı kulüpler tarafından sürekli blokajlar uygulanmış, Türk futbolunun en kritik dönemi iyi yönetilememiş ve belirsizliğin hüküm sürdüğü bir ortam yaratılmıştır. Sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın istifasından sonra oluşan kaotik ortamda çok sayıda kulüp başkanı, delege, futbol adamı ve medya mensubundan tarafıma yapılan sorumluluk almam çağrıları, benim gibi Türk Futboluna her düzeyde 34 yıl hizmet etmiş bir kişi olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığımı koymayı kaçınılmaz bir zorunluluk haline getirmiştir.

Türk futboluna gurur duyarak yapmış olduğum hizmetler ve tecrübemle şahsımı bu işin sigortası olarak görüyorum. Uhdemde olan vasıfları kurumuma da hakim kılmak amacıyla yola çıkıyorum. Sloganım “Dürüstlük, samimiyet ve herkese eşitlik” olacak. Geride kalan zorlu süreçte, çeşitli nedenlerle kendini ifade edememiş tüm kulüp başkanları, taban birlikleri ve delegelerinden destek alacağım inancıyla, Türk futbolunu, gelebilecek her türlü tehlikeden bertaraf etmek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adayım. Başkan adaylığını açıklayan kardeşlerime de hizmet yarışında başarılar diliyorum.”

TFF BAŞKAN ADAYLIK BAŞVURUSU BUGÜN SONA ERİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 27 Şubat Pazartesi günü Ankara’da yapacağı Olağanüstü Seçimli Genel Kurul için TFF Statüsü’nün 38. maddesi gereği, başkan adaylığı müracaat süresi bugün saat 17.30’da sona erecek. TFF’den yapılan açıklamaya göre, aday olmak isteyenlerin bu saate kadar, statüde belirtilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekiyor.

SAMSUNSPOR: DESTEKLİYORUZ

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, “Sayın Yıldırım Demirören’in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz” dedi. Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) önümüzdeki hafta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesi aday olacağını öğrendikleri Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldım Demirören’i destekleme kararı aldıklarını söyledi. Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an önce kurtulmasını istediklerini ifade eden Yılmaz, “Sayın Yıldırım Demirören’in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz. Demirören’in, bu görevi layıkıyla yerine getireceğine, Türk futbolunu hak, hukuk, adalet içinde yöneteceğine ve futbolumuzun gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

ESKİŞEHİRSPOR: FAYDA SAĞLAYACAKTIR

Eskişehirspor Kulübü yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimi öncesi Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldım Demirören’i destekleme kararı aldığını bildirdi. Eskişehirspor Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an evvel çıkması gerektiğinin düşünüldüğü belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “Gelecek hafta yapılacak olan TFF Genel Kurulu’nda, futbolun içinden gelen, şu andaki meselelerin çözümünde ve Türk futbolunun geleceğinde katkılar sağlayacağını düşündüğümüz Sayın Yıldırım Demirören’in adaylığını destekliyoruz.”

KAYSERİSPOR: DESTEKLEME KARARI ALDIK

Kayserispor yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adaylığını bugün açıklaması beklenen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’e destek verdi. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk futbolunun son günlerde zor günler geçirdiği belirtildi. Açıklamada, “Futbolumuzun çok zor dönemler geçirdiği şu günlerde kulübümüz, mevcut sorunları bilmesi nedeniyle sayın Yıldırım Demirören’i destekleme kararı almıştır” ifadelerine yer verildi.

ORDUSPOR: DEMİRÖREN’İ DESTEKLEYECEĞİZ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Orduspor’un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, “Söylemlerimiz zaman zaman uyuşmasa da spor kamuoyu tarafından desteklenen sayın Yıldırım Demirören’i TFF Başkan adaylığı için destekleyeceğiz” dedi.

Türk futbolunun selamete kavuşması için çözüm adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerinin süreceğini ifade eden Türkmen, şunları kaydetti: “26 yıl sonra büyük fedakarlıklar ve zorluklar ile Süper Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşarken, Orduspor olarak kendimizi Türk futbolunda yaşanan en büyük kaos ateşininin tam ortasında bulduk. Türk futbolunun bugünü, yarını için bu dik duruşumuz kimi çevreleri rahatsız etse de bir an olsun Türk futbolunun geleceği için taviz vermedik. Bu güne kadar sorunun bir parçası olmak yerine, çözümün bir parçası olmak için mücadele verdik. Kaosun el birliği ile çözülmesi adına, söylemlerimiz zaman zaman uyuşmasa da spor kamuoyunu tarafından desteklenen sayın Yıldırım Demirören’i TFF Başkan adaylığı için destekleyeceğiz. Türk futbolunun selamete kavuşması için çözüm adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar çözüm için desteğimiz sürecek. TFF Başkanlığı için adaylığını koyan, diğer adaylarımıza başarılar diliyorum.”

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir