chate basla duygu sohbet giriş

Piyasalara `not` darbesi!

Uluslararası piyasalar, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service’in altı Avrupa ülkesinin kredi notunu düşürmesinden olumsuz etkileniyor.

‘S&P VE FITCH BİR OLDU BANKALARI VURDU’ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Asya hisse senetleri değer kaybederken, dolar önemli para birimlerinin tümü karşısında değer kazandı. Japonya Merkez Bankası’nın varlık alım programını genişletmesi sonrası yen değer kaybederken, Japon hisse senetleri yukarı yönde hareket etti

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 01:44’te yüzde 0.3 aşağıda seyrediyordu. Ancak endeks, Japonya Merkez Bankası’nın varlık alım programını genişletmesi sornası, erken saatlerdeki kayıplarının bir kısmını geri aldı. Mart vadeli Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks kontratı yüzde 0.2 kaybetti. Nikkei 225 Endeksi yüzde 0.7 yükselirken, yen yüzde 0.4’lük bir kayıp yaşadı. Dolar euro karşısında yüzde 0.1 yükselerek euro başına 1.3168 dolar seviyesine geldi. 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvillerinin faizi iki baz puan gerileyerek yüzde 1.96 seviyesine indi. Petrol beş haftanın zirvesinden düştü ve yüzde 0.3’lük kayıpla varil başına 100.60 dolara indi.

Moody’s, ekonomik zayıflığın kemer sıkma programlarına ve reformlara tehdit oluşturabileceğini kaydederek aralarında İtalya, İspanya ve Portekiz’in bulunduğu altı Avrupa ülkesinin notunu düşürdü ve İngiltere ve Fransa’nın en yüksek seviye olan Aaa kredi notunu kaybedebileceğini belirtti. Japonya Merkez Bankası, sürpriz bir şekilde, varlık alım programını 55 trilyon yenden 65 trilyon yene (834 milyar dolar) yükseltti.

Singapur’da Forecast Pte döviz stratejistlerinden Lee Wai Tuck, Moody’s’in kararı, Euro Bölgesi’ndeki gelişmelerin halen endişe kaynağı olduğunu ön plana çıkardı dedi ve Yunanistan’daki durum henüz çözülmüş değil. Halen troyka ile görüşmeler yapmak durumundalar ve önümüzde halen çok fazla belirsizlik var değerlendirmesinde bulundu

Bigpara turuna katılın

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir