chate basla duygu sohbet giriş

Özel muayene kısıtlamasına tam destek

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, kamuda çalışan doktorların muayenehane açmasını engelleyen kanun hükmündeki kararnameye, halkın yüzde 95’inin destek verdiğini söyledi.
Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu tarafından yarın Çeşme’de düzenlenecek kongreye katılmak üzere İzmir’e gelen Kafkas, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ile görüşen Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, son seçimlerde İzmir’in ”güçlü bir yeniden başlangıç yaptığını”, bu seçimlerde AK Partinin İzmir’i, İzmirlinin de AK Parti’yi iyi anladığının ortaya konulduğunu ifade etti.

Kafkas, il ve ilçe teşkilatlarında genel kurul sürecine girildiğine dikkat çekerek, ”Bu genel kurullar, otobanlardaki gibi yerel seçimler öncesi son çıkıştır. İzmir’in artık otobana çıkması, kaybettiği yılları telafi etmesi lazım. Biz seçim öncesi çalışmalarımızda İzmir’de sokakların değişime ve yarına dair özlemini hissettik. Bu buluşmanın artık gerçekleşmesi gerekiyor” dedi.

Kafkas, sağlıkta AK Parti iktidarının Cumhuriyet tarihinin en büyük dönüşüm projesine imza attığını, geçmişte erişimin çok zor olduğu sağlık hizmetlerine milletin tüm kesimlerinin eşit şartlarla ulaşımına imkan tanındığını belirtti.

-Doktor-hasta ilişkisi-

Bir gazetecinin, kanun hükmünde kararname ile hekimlerin muayene açmalarının yasaklandığını hatırlatması üzerine Kafkas, şöyle konuştu:

”Biz doktorla hasta arasındaki parasal ilişkileri ana omurgada koparmak istiyoruz. Devlette çalışıp muayenehane işletmeciliği yapmanın doğru olmayacağını düşünüyoruz. Üniversitelerden tepki gösteren hocalarımızın sayısı bir kaç yüzle ifade edilecek kadar az.Bunları küçümsüyor muyuz, hayır. Onların hepsi çok değerli hocalarımız. YÖK ile oturuldu, onların adına konuşuldu ve bir uzlaşı da sağlanmış vaziyette. Muayene çalıştırmak isteyenler, özel çalışmak isteyenler, sözleşmeli olarak üniversitelerimizde eğitim öğretim çalışmalarını sürdürecek. Bizim yaptırdığımız çalışmalarda bu yasayı destekleme oranı yüzde 95 civarında.”

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir