chate basla duygu sohbet giriş

Öğrenciler dikkat! Yarın son gün

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuruları yarın sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı 2013-SBS ve 2013-PYBS başvuru kılavuzlarına göre, 8. sınıf öğrencilerinin gireceği SBS ile 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin gireceği PYBS’ye giriş belgeleri 27 Mayıs’ta dağıtılacak.

2013-SBS’nin başvuru işlemleri e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Polis kolejine başvuracak öğrenciler ise başvuru işlemlerini Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden takip edebilecek.

Sınava başvuracak öğrencilerin bankaya sınav ücretlerini yatırmadan önce e-Okul sistemindeki bilgilerinin güncel olup olmadığını okul müdürlüklerinden kontrol ettirmeleri gerekiyor. 10 lira olan sınav ücreti, Ziraat, Vakıflar ve Halk bankalarının ilgi hesaplarına veya bu bankaların internet şubelerine yatırılabilecek.

SBS, 8 Haziran’da yapılacak, sonuçları ise 12 Temmuz’da açıklanacak.

PYBS 8-9 Haziran’da

PYBS ise 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için 9 Haziran’da, 8. sınıf öğrencileri için ise 8 Haziran’da yapılacak.

PYBS’ye başvuracak adayların da e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekiyor. Açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi, açık öğretim ortaokulu ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, parasız yatılılık ve bursluluktan yararlanamayacak. Tutuklu ve hükümlü öğrenciler ise sınava başvuramayacak.

Parasız yatılılığı tercih edecek öğrencilerin, ortaokulların 8. sınıfında, ortaöğretim okullarının hazırlık sınıfı hariç 9, 10. ve 11. sınıflarında öğrenim görmeleri gerekiyor. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının 10. ve 11. sınıf öğrencileri için tercih edecekleri pansiyonlu okullarda aynı sınıf seviyesinde öğrenim gördüğü meslek dalının bulunması şartı aranıyor.

Bursluluğu tercih edecek öğrencilerin ise ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7. ve 8. sınıflarında, ortaöğretim okullarının hazırlık sınıfı hariç olmak üzere 9, 10. ve 11. sınıflarında öğrenim görmeleri ve maddi imkandan yoksun bulunmaları gerekiyor.

PYBS sonuçları 16 Temmuz’da, www. meb.gov.tr ve oges.meb.gov.tr adreslerinden açıklanacak. 8, 9, 10. ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 22 Temmuz-2 Ağustos arasında alınacak. Yerleştirme sonuçları ise 22 Ağustos’tan itibaren internetten ilan edilecek.
Öğrenciler sınav kılavuzuna www.meb.gov.tr ve www.oges.meb.gov.tr adreslerinden ulaşabilecek.

BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE GALATASARAY TRABZONSPOR BURSASPOR SÜPER LİG İşte Barcelona ve R. Madrid’in 2013-14 formaları Parayı bağışladı Oğuzhan çok fazla havaya girdi Fernandes korkuttu Bu paraları ödemek canımızı acıtıyor En zengin 50 futbolcu Dünyanın en iyi teknik direktörleri (18 Mart 2013) tüm haberler
İşte Barcelona ve R. Madrid’in 2013-14 formaları Eyvah eyvah! Belhanda bombası Lazio çekiniyor Muhteşem Fener Uzay tedavisi Dünyanın en iyi teknik direktörleri (18 Mart 2013) tüm haberler İşte Barcelona ve R. Madrid’in 2013-14 formaları Üzülen sen olacaksın Saldırı altındayız G.Saray şamaroğlanı olmayacak Dünyanın en iyi teknik direktörleri (18 Mart 2013) İnter’de listenin başına yerleşti Avrupa’nın en iyi 5. takımı tüm haberler İşte Barcelona ve R. Madrid’in 2013-14 formaları Trabzonspor maziyi arıyor Şampiyon ilan ettiler Dünyanın en başarılı teknik direktörleri En iyi santraforlar listesi açıklandı Sezonun en iyileri Tolga Zengin PFDK’lık oldu tüm haberler Gözü Avrupa’da Bursaspor’da Paşa mesaisi Kasımpaşa hazırlıkları sürüyor Timsah’ın gururu Enes Karaman: Kendimden utanıyorum Bursaspor’dan yalanlama Batalla koptu gidiyor tüm haberler Bursaspor’da Paşa mesaisi Prosinecki umutlu Kayserispor’da milli gurur Kasımpaşa hazırlıkları sürüyor Fırtına irlanda’da Kayserisporlu oyunculara Milli davet Sivas keyifsiz tüm haberler
YORUMLAR üye olmadan yorum yazmak istiyorum üyeyim giriş yapmak istiyorum
iptal

kalan karakter 1000
yorumla

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

DİĞER EĞİTİMHABERLERİ tüm eğitim haberleri

SBS için son Cuma
Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı…

Açıköğretim öğrencilerine müjde!
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde uzun süren çalışmalar sonrasında yeni bir sisteme geçildi.

YGS’ye girecekler dikkat! Yerler belli oldu
ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na başvuran adayların sınava giriş belgesine saat 14.00’ten itibaren internet sitesinden erişebileceklerini bildirildi.

Üniversite adayları dikkat!
YGS’ye başvuran adayların sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle yarın saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden alabilecekleri bildirildi.

Teknik liseliye mühendislik imkanı
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, 28 Şubat sürecinde katsayı problemine değindi.

Öğrencilere kötü velilere iyi haber
Veli Bilgilendirme Sistemi Servisi sayesinde veliler, e-okul yönetim sisteminde yer alan öğrenci bilgilerine, tüm GSM operatörlerinden öğrencinin kimlik numarasını mesaj göndererek ulaşabilecek.

İTÜ’lü gençlere ‘proje üretin’ tavsiyesi
İstanbul Teknik Ünivesitesi’nin iş dünyası ve sanayi isbirliğine katkı sağlamaya yönelik ‘Genç Arılar’a dönük eğitimlerinin ikincisi yapıldı.

Vatandaş heykeltıraş
Erzurum Atatürk Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerinin yaptığı eserlere, yer…

YDS’de 80 soru
ÖSYM bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisini belirlemeye yönelik YDS sınavı yapacak. Sınav, 7 Nisan’da…

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir