chate basla duygu sohbet giriş

Lösev’in bursa ofisi açıldı

Marmara bölgesindeki lösemili çocuk ve yetişkinlere İstanbul ve İzmir’den hizmet veren Lösemeli Çocuklar Vakfı (LÖSEV), 3. irtibat ofisini Bursa’da açtı.
1998 yılından beri lösemili çocuklara tedavi ve psikolojik destek veren LÖSEV, Bursa’ya açtığı irtibat ofisi ile Türkiye genelinde hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Muradiye Mahallesi Beşikçiler Caddesi’ndeki irtibat bürosunun açılışına çok sayıda davetli katıldı. Bursa bürosunun başına Füsun Emecan getirildi.

Merkezi Ankara’da bulunan vakfın Bursa’da 250, Türkiye genelinde ise 10 bine yakın kayıtlı hastası var. Kayıtlı hastaların ücretsiz tedavi imkanlarının yanı sıra lösemili çoçukların anneleri için de üretim atölyesi açıldığını belirten LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, “13 yıl önce 35 lösemili çocukla yola çıkan LÖSEV, bugün onlarca çalışanı, Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk ve ailesi, binlerce gönüllüsüyle kocaman bir aile oldu. Lösemi, tedavi süresi uzun süren, ama iyi tedavi edildiği zaman yüzde doksan oranında iyileşebilen bir hastalıktır.

Zorlu tedavi 3 sene sürüyor. Bizler bu vakfı kurduğumuzda tedavide başarı oranı yüzde 30’lardaydı. Annelerin ürettiği ürünler ile tedavi giderlerine bir kaynak bulmuş oluyoruz. Açtığımız vakıf için Bursalılara büyük bir sorumluluk düşüyor. Bursalıların maddi ve menevi desteklerini bekliyoruz. Bizler burada binlerce aileye 12 ay boyunca karşılıksız destek veriyoruz” dedi.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir