chate basla duygu sohbet giriş

İnsanlar neden uyurgezer olur?

Uyurgezerlik hakkında bilinmesi gerekenler. Uyurgezerlik ne tür bir hastalıktır. Tedavi edilebilir mi? İşte cevabı;
Uyurgezerlik nedeni bir türlü açıklanamayan bir uyku bozukluğu hali olarak tanımlanmaktadır. Erkekler kadar kadınlarda da görülen bir durumdur. Uyurgezerlik açıklanamamakla birlikte, derin bir uykudan uyanamama şeklinde açıklanmaktadır. Kişi aslında uyanmak ister fakat bunu bir türlü başaramaz. Bu anda gözleri aralık ya da tamamen açık olabilir. Bazen uyur geçerlikle birlikte sayıklama da görülebilir. Hatta bazı kişiler sorulan sorulara cevap bile verebilmektedir.

Uyurgezer rahatsızlığı başlangıçta önemsenmeye bilir. Fakat aslında tehlikeli bir yönü vardır. Bazen kişi uyurgezer haldeyken kendine istemeden zarar verebilir. Bazı kişiler kendilerini camdan ya da balkondan atmaya bile kalkışabilir. Ya da bunun gibi daha birçok tehlikeli hareketleri farkında olmadan gerçekleştirebilir. Bu sebeple bu rahatsızlığın bir şekilde tedavisi gerçekleştirilmelidir.

Uyurgezer kişilerin derin uykudan uyanamama problemi olduğundan bahsettik. Bu kişilerle yaşayan insanlar onları uyandırırken mutlaka dikkatli olmalıdır. Çünkü bu kişiler derin uykuda oldukları için, uyandırılmaktan hoşlanmazlar ve bunu istemezler. Bu yüzden uyandırılırken onları korutmadan ve incitmeden uyandırmak gerekir.

Uyurgezer rahatsızlığı çocuklukta görülmeye başlar ve tedavi edilmediği takdirde kişinin ömrünün sonuna kadar devam edebilir. Bu sorunu yaşayan kişinin en kısa zamanda halletmek için bir uzmana başvurması gereklidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir