chate basla duygu sohbet giriş

Hamile Kalmanın Yolları

Her evli çiftin en büyük hayallerinden bir tanesi elbette bir çocuk sahibi olmak ve onu en iyi şekilde yetiştirebilmek. Bunun için ilk olarak hamileliği başarmak gerekiyor ve bazı çiftlerde bu biraz daha zor sağlanabiliyor. Üreme sisteminize dair bir sorun varolduğunu düşünmeden önce acaba doğru gebe kalma yollarını uygulayıp uygulamadığınızı düşünmeniz gerekiyor. Zira pek çok çiftin hamile kalması diğerlerine göre daha zor olabiliyor ancak bu durum bir kısırlık mertebesine de ulaşmıyor. Hamile kalmak isteyenler ne yapmalı diyenlerin cevabını sizler için derledik ve bu yöntemlere rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız elbette ki bir doktora görünmeniz hayırlı olacaktır. Dilerseniz lafı uzatmadan gebeliğe adım atmak için neler yapmanız gerektiğine geçelim.
amcık

İlk olarak doğru gıdaları almanın üremedeki önemini es geçmemek lazım. Zira hem erkeklerde sperm sayısının çokluğu ve sperm kalitesi, hem de kadınlardaki yumurtanın sorunsuz olması doğru bir beslenme rejimine sahip olmaktan ve eksiklikler yaşamamaktan geçmektedir. Dengesiz ve sağlıksız beslenen çiftlerin çocuk yaparken sorunlarla karşılaştıklarına sıklıkla rastlanmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında hamilelik için en uygun olan pozisyonun misyoner pozisyonu olduğu belirtilmektedir. Yani erkeğin üstte olarak birleşmenin sağlandığı bu pozisyon duruş itibariyle spermlerin anne rahmine ulaşmasını çok daha kolay hale getirmektedir ve böylece başarılı bir cinsel birleşme şansını arttırmaktadır. Ancak bu pozisyonda erken boşalmanın daha fazla gerçekleşmesi nedeniyle yeteri kadar sperm birikmeden ilişkinin sonlanması mümkün. Dolayısıyla normalden daha uzun bir ön sevişme yaşamanız hamile kalma olasılığınızı arttıracaktır.

Çiftlerin bir diğer yanlışı ise cinsel ilişkiyi belli günlere sığdırmak ve sürekli olarak o günlerde çocuk yapmak için çalışmaktır. Bir süre sonra bu durum tüm heyecanın yok olmasını ve cinselliğin rutine binmesini sağlar. Rutine binen bir cinsel ilişkiden ise maalesef gerekli hormonlar salgılanamadığı için hamilelik performansı alınamaz. Bu yüzden ilişkilerinizi biraz daha rastgele ve sürpriz olacak günlerde ve gerekirse farklı odalarda yaşayarak rutinden çıkarın.

Kadınların yumurtlama yani diğer adıyla ovulasyon günlerinde ilişki yaşamaları hamilelik şanslarını arttıracaktır. Bu dönemlerde kadının hormonal dengesi de gebeliğe daha yatkın olduğu ve yumurta henüz yeni olduğu için başarılı bir çocuk yapma girişimi gerçekleşebilir. Yumurtlama günü hesaplama yazımızda bu günleri nasıl bulacağınızı görebilirsiniz.

Ayrıca özellikle tiroid bezine bağlı rahatsızlıklar başta olmak üzere diğer rahatsızlıklarınız da gebeliğinizin önünde engel oluşturabilmektedir. Zira vücudunuzun standart sağlıklı yapısının dışında çalışması hem günlük yaşamınızı hem de cinsel yaşamınızı ve üreme sistemlerinizi oldukça etkileyecektir. Çocuk yapmakta sıkıntılarınız varsa genel bir sağlık kontrolünden geçmeniz yerinde olacaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir