chate basla duygu sohbet giriş

Günün en sıcak haberi

Türkiye, ramazan ayına sıcak hava ile girecek. Yurdun kuzeybatı kesimlerinde yarın 4-6 derece azalacak olan hava sıcaklığı, ramazanın ilk gününden itibaren tekrar artışa geçecek ve tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye halen geçtiğimiz haftanın son günleri Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında bulunurken, hava sıcaklığı doğu bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 4, iç ve batı bölgelerde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyrediyor.

Hafta sonunda kaydedilen en yüksek hava sıcaklığı Antalya, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa’da 42, Batman Adıyaman, Kahramanmaraş, Aydın, Manisa ve Denizli’de 41, Gaziantep, Kilis ve Muğla’da 40, Karabük ve Edirne’de 39, İzmir, Elazığ, Mardin, Adana, Osmaniye ve Kırklareli’nde 38, İstanbul’da 35, Ankara’da 34 derece olarak ölçüldü.

YARIN SERİNLEYECEĞİZ
Yapılan son meteorolojik analizlere göre yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde Balkanlar üzerinden gelen serin hava nedeniyle hava sıcaklığının 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK RAMAZAN’DA TEKRAR ARTIŞA GEÇECEK
Yurdun kuzeybatı kesimlerinde azalan hava sıcaklığının ramazanın ilk gününden itibaren tekrar artışa geçeceği ve tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde olacağı bekleniyor.

Balkanlar üzerinden gelen nispeten serin hava sebebiyle yarın Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında, çarşamba günü Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde, perşembe günü ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli sağanak geçişleri bekleniyor. Diğer bölgelerde havanın az bulutlu açık ve güneşli olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIK ASFALT ERİTTİ
Bu arada termometrelerin hava sıcaklığını 47 derece gösterdiği Antalya’da asfalt eridi, vatandaşlar evlerinden çıkmayınca Konyaaltı sahili de boş kaldı.

Antalya Meteoroloji Bölgesel Tahmin Merkezinden alınan bilgiye göre, Antalya’da hava sıcaklığı 43 derece ölçüldü. Nem miktarının yüzde 20 olduğu kentte, deniz suyu sıcaklığı ise 29 derece olarak tespit edildi.

Afrika sıcakları olarak tabir edilen sıcaklar nedeniyle Antalya’da vatandaşların serinlemek için gittiği sahillerde sessizlik yaşanırken, Burdur- Antalya karayolunda asfalt zeminin eridiği görüldü.

Yürümeyi dahi zorlaştıran zeminde vatandaşlar zor anlar yaşadı. Termometrede ise 47 dereceyi gösteren sıcaklıkta asfalt üzerine kırılan yumurtanın piştiği görüldü

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir