chate basla duygu sohbet giriş

GÜNDEM 19 EKİM 2011

32 yıl önce işkence sonucu öldürülen Necdet Erdoğan Bozkurt’u ölüm yıldönümünde mezarı başında yapılan anmaya katılarak halkı isyana teşvik ettikleri gerekçesiyle 26 kişinin yargı önüne çıkıyor.

* AKP, Uzlaşma Komisyonu’nun Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığındaki bugünkü toplantısıyla yeni anayasa süreci başlarken, AKP’nin ‘Anayasa’nın değiştirilemez ilk üç maddesi’ konusunda farklı açıklamalar geliyor. AKP yöneticileri ilk üç maddeden bir ve üçüncü maddeleri korumak isterken, 2 madde konusunda ise ‘müzakere’ mesajı verdi. Erdoğan, ise ilk üç maddeye ilişkin “Türkçe bozukluklarından kaynaklı sıkıntılar var” diye konuştu.

* Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in Hakkari ve Yüksekova ziyaretinden sonra Şemdinli’de AKP’li korucular ve ‘kontra birlikler’ harekete geçti.

* Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Üniversitesi’nin açılış programı öncesi polisin gözaltına aldığı öğrencilerden biri de Hukuk Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Ali Coşkun. Protestoya katılmadığı halde gözaltına alınıp polislerce dövülen Coşkun, Samanyolu TV tarafından hedef gösterildi. Coşkun’un anlatımlarına göre, polisler gözaltına alınan öğrencilerden Uğur Gümüşkaya’ya, ‘siz misiniz yumurta atan’ diyerek, Gümüşkaya’nın kafasında yumurta kırdıktan sonra, işkence yaptı.

* KESK’in eski Kadın Sekreteri Songül Morsümbül ile eski Genel Sekreteri Abdurrahman Daşdemir’in de aralarında bulunduğu 31 kamu emekçisi hakkında açılan davada karar bekleniyor. Savcı son duruşmada tüm sanıklara “örgüt üyesi oldukları” iddiasıyla hapis cezası verilmesini istemişti.

* İsveç Hükümetinin geçtiğimiz yıl yayınladığı “Dünyada İnsan Hakları” raporunda Suudi Arabistan’ı dünyanın en kötü diktatörlerinden biri olarak nitelendirdi. Ancak aynı diktatöre hem silah sattılar, hem madalya taktılar. Olayı skandal olarak yorumlayan İsveç Barış Derneği, Suudilere silah satışının durdurulmasını istedi

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir