chate basla duygu sohbet giriş

Diyarbakır’daki güzellik yarışmasına farklı tepkiler

Çözüm süreci ile birlikte yoğun ilgi altında olan kentlerden Diyarbakır’da Dünya Medeniyetler Güzellik Yarışması (Miss Civilization Of The World) düzenlenecek. 17 ülkeden 18 yarışmacının Diyarbakır’daki “kampı” da sürüyor.

Yarışmanın “Çözüm sürecinde olumlu bir gelişme olduğu” değerlendirmeleri yapılırken bazı sivil toplum kuruluşları basın açıklamalarıyla yarışmaya sert tepki gösterdi.

DTSO: DESTEK VERMİYORUZ
Miss Civilization Of The World Onursal Başkanı Süha Özgermi, “Yarışmayı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası`nın işbirliğiyle düzenlediklerini” açıklamıştı. Ancak, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Remzi Can, “Odamızın bu yarışma ile ilgisi olmadığı gibi maddi ve manevi açıdan herhangi bir destek vermiyoruz” dedi
KUTLU DOĞUM İLE ÇAKIŞMASI TESADÜF OLAMAZ”
Hizmet Der de basın açıklamasıyla yarışmanın Diyarbakır’da yapılacak olmasını kınadı. Açıklamada, “Peygamberler ve Sahabeler şehri olarak bilinen Diyarbakır`ımıza İslam düşmanları tarafından planlı olarak yapılmış bir hakaret olarak görüyoruz. Özellikle böyle ahlaksız bir gösteriyi Nisan ayı içerisinde ve Diyarbakır`da düzenlemek istemelerinin sebebi her yıl Nisan ayında düzenlenen Kutlu Doğum Etkinlikleri olmasın mı? Bizce bu kesinlikle bir tesadüf olamaz” denildi.

“DİYARBAKIR HALKINA HAKARET”
Marmara İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu (MİNHAP) tarafından yapılan açıklamada “Yapılması planlanan bu çirkefçe girişimin dindar Diyarbakır halkına bir hakaret olarak insan haklarına tecavüz edildiğini beyan ediyor ve lanetliyoruz” denildi.

“İPTAL EDİLMELİ”
Güzellik yarışmasına tepki gösteren Din Görevlileri Birliği Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Kutbettin Akdemir de yarışmanın amacının Diyarbakır`ın manevi havasını değiştirip toplumu yozlaştırmak olduğunu savundu. Akdemir, STK’ları göreve çağırarak yarışmanın iptali için girişimde bulunulması gerektiğini söyledi.

“MODERN KÖLE PAZARLARI”
Doğruhaber.com.tr sitesinde Mustafa Karael imzasıyla yayımlanan makalede de yarışmaya yönelik sert eleştiriler yer aldı. “Bugünlerde güzellik yarışması adı altında bu şehirde batı emperyalizminin ahlaksızlığını yaymak için ‘Modern Köle Pazarları’ kuruluyor” diyen Karael, “Barış, medeniyet, tarih, tanıtım gibi son derece masum kavramların maske yapıldığını” savundu

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir