chate basla duygu sohbet giriş

Demirtaş’tan Erdoğan’a bayrak yanıtı

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ” Bayrakla sorunumuz yok. Bayrak bir siyasi partinin ve anlayışın unsuru olmaktan çıkarılırsa önümüzdeki nevruzda asılabilir.” dedi.

Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

“Kürt sorunundan kaynaklı silahlı mücadelenin yüzde 99 ‘ u bitti.yüzde’1 i hükümete kaldı.Bu, barış çağrısını almak istemeyenlerin yarattığı tartışmadır. Silahlı güçlerin ülkeden çıkışıyla ilgili iki komisyon oluşturulmalı. Muhalefet Ak Parti ile başedemediği için kürtlerin savaşmasını istiyor. Bayrakla sorunumuz yok. Bayrak bir siyasi partinin ve anlayışın unsuru olmaktan çıkarılırsa önümüzdeki nevruzda asılabilir. Demokratik reform tedbirleri silahı gündemden düşürür. Bu komisyonlardan biri resmi diğeri sivil olmalıdır. Kürt halkı devletin bayrağından rahatsız değildir.”

TÜRK VE TUĞLUK’TAN AÇIKLAMA

DemokratikToplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, Bolivya Senöterler Heyeti’nin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Kürtler’in bundan sonra devletin atacağı adımlara bakacağını belirterek, “Bundan sonra top iktidardadır. Kürtler devletin bundan sonraki pratik adımını bekleyecektir” dedi.

Diyarbakır’da dün yapılan nevruz kutlamalarına katılan Bolivya heyeti, bugün Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkanı Ahmet Türk ve Yardımcısı Aysel Tuğluk’u ziyaret etti. Bolivya’dan gelen Mary Medina Zabaleta, Rossemary Carlo Lucas ve Sonia Guardia Mergel ile asistanları Sandra Qırız’den oluşan heyet, ziyaret sırasında Türk ve Tuğluk’a partilerini tanıttı. Senatörleri görüşmenin sonunda kendi partilerini temsil eden yeşil, kırmızı ve sarı renkli bez rozetleri, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yakasına taktı.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’in sosyalist olduğunu belirten Sonia Guardia Melger, “Biz halktan geliyoruz. Bolivya halkı şimdi öndedir. Eskiden bizim ülkemizde milletvekili olmak, zengin olmayı gerektiriyordu. Ama şu anda öyle değil. Ezilen halklarla çok yakınız. Biz eşitlik için erkek ve kadınlarımızla çok mücadele verdik” dedi

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir