chate basla duygu sohbet giriş

Aziz Yıldırım mahkemeye sahte 2 milyon dolar ile geldi!

Çağlayan Adliyesi’nde görülen futbolda şike davasına savunmalarla devam ediyor. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yaklaşık 1 saatlik konuşarak savunmasını tamamladı.

7. duruşma öncesi salona sanık avukatları alındı. Sonra Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşma salonuna geldi. Duruşma saat 09.30’da başladı. Aziz Yıldırım geçtiğimiz salı gününden yarım kalan savunması için salona geldi. Fenerbahçe yöneticileri de duruşmadaki yerini aldı.

İşte Aziz Yıldırım savunması

– Sivasspor maçının hiçbir tapesinde şike konuşması yoktur. Mecnun Bey (Otyakmaz) ile Sivasspor maçı öncesi yapılan konuşmalar biletlerle ilgiliydi.

– İddianame öyle bir halde ki sanki kulüp başkanı hiç konuşmayacak; ne konuşursa suç oluyor. Hesabı bizden soruluyor.

Yıldırım, Sivasspor maçı öncesinde havaalanında fotoğraflanan ve para taşındığı iddia edilen elbise çantasını duruşma salonuna getirdi. Ve iddia edilen paranın elbise çantasına sığmadığını uygulamalı olarak tutuklu sanık Abdullah Başak ile birlikte gösterdi.

– Sivas maçında yemekte görüntülenen çantada bilet vardı. Bunu Vali ve Garnizon Komutanı dahil herkes biliyor.

– Şike oyuncularla yapılır. Başkanlar, aralarında şike yapsa ne olur! Sahada oyuncular oynar.

– Biz Trabzonspor’un yapacağı şike-teşvik çalışmalarını önlemek için bazı görüşmeler yaptık

– Mehmet Yıldız 82. dakikada oyuna girdi. Şike olsaydı baştan oynardı. Zaten girince asist yaptı.

Duruşmada Sivasspor-Fenerbahçe maçının özet görüntüleri izleniyor. Aziz Yıldırım “Bir Galatasaray-Sturm Graz maçındaki heyecana bakın. Bir de bu maça bakın. Biz bunları hak etmedik” dedi. Görüntüleri izlerken Stoch ve Niang’ın şutlarını çıkaran Korcan Çelikay’ı gösterip “İşte satın aldığımız kaleci. Bakın neler çıkarıyor” ifadesini kullandı. Sonra Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in yediği golü gösterip “Bakın bu satılmış kaleci!” dedi.

Salonda şimdi de kalecilerin yediği hatalı gollerin görüntüleri var. Yıldırım; Volkan Demirel’in Schalke’den, Galatasaraylı Muslera’nın İstanbul BŞB’den yediği golleri gösterdi. Volkan’ın yediği gole Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de güldü! Ayrıca İspanya-Fransa maçında Platini’nin attığı golle, Korcan’ın Selçuk Şahin’den yediği golü karşılaştırdı. Aziz Yıldırım, salonda bulunan Korcan Çelikay’ı gösterip “Gelecekte çok para kazanacak bir adamı ateşe attılar” dedi.

MADEM SAVUNMAMA İZİN VERMİYORSUNUZ…

– İlhan Bey (Ekşioğlu) ile Abdullah Başak arasındaki konuşmalar totemden ibaret. Bizler sevdiğimiz insanlara yardım ederiz. Mini Cooper olayı budur.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Aziz Yıldırım’a “15 dakika süreniz var. Diğer sanıklara da geçmemiz gerekiyor” dedi. Yıldırım ise “Daha çok anlatacaklarım var. 105 yıllık bir kulüp yargılanıyor. Burada her şeyi net anlatabilmemiz gerekiyor. Madem savunmaya izin vermiyorsunuz, o zaman kalan maçlarda şaibe olmadığını kabul ediyorsunuz Sayın Başkan” yanıtını verdi.

– Doğru bildiğimi hep söyleyeceğim. Bazı arkadaşlar kadar secdeye başım değmese de onlardan daha vicdanlıyım. Ahlaksızların karası ortaya çıkana kadar uğraşacağım.

– İbrahim Akın’a 100 bin Euro verdiysem Boğaz Köprüsü’nden atlarım. Eğer Emniyet teşkilatı, Ibrahim Akın’a para verdiğimi ispat edemezse başta Emniyet Müdürü dahil kim bu iftirayı attıysa istifa etmeli. İbrahim Akın, kendi hatalarını örtbas etmek için bizi kullandı.

Daha sonra duruşmaya ara verildi.

Mahkemeye 2 milyon euro ile geldi…

AZİZ YILDIRIM’I BU PARALAR MI KURTARACAK?
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Çağlayan’da görülen mahkemede savunması sırasında ilginç bir görüntünün altına imza attı. Duruşma salonuna 2 milyon euro getiren Yıldırım, mahkeme başkanı Mehmet Ekinci’ye uygulamalı olarak savunma yaptı.

Karabükspor maçındaki şike aracısı olduğu iddia edilen Seyit Kalander’i hayatında bir Karabük’e gitmediğini belirten Yıldırım, “Bu nasıl aracı” ifadelerini kullandı.

Şike parasının bir torbaya ya da bir çantanın içerisine sığmayacağını anlatmaya çalışan Aziz Yıldırım, tutuklu bulunan Abdullah Başak ile uygulamalı anlatım yaptı. Yıldırım, 2 milyon euro’nun çantaya sığmayacağını uygulamalı olarak gösterirken; mahkeme başkanı Mehmet Ekinci’nin “O paralar gerçek mi, sahte mi?” diye sorması dikkatlerden kaçmadı. Yıldırım’ın getirdiği paraların sahte olduğu öğrenildi.

FOTOĞRAF İÇİN SUÇ DUYURUSU

Aziz Yıldırım’ın salonun kamerasından fotoğraf çekilip bir gazetede yayımlandığını söylemesi üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, “Basın için dışarıda ekran kuruldu. Ses almayınca vazgeçtik. Zannediyorum deneme sırasında çekilmiş. Gereğinin yapılması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir